استارت آپ ویکند ایده های سبز

استارت آپ ویکند ایده های سبز با همکاری مؤسسه عصردانش و دفتر پژوهش و نوآوری سازمان حفاظت محیط زیست در قالب یکی از خدمات سامانه الکترونیکی جامعه محیط زیست کشور همزمان با آغاز به کار چهاردهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست افتتاح خواهد شد.

در اولین گام و به صورت رایگان از کلیه ایده پردازان زیست محیطی ثبت نام به عمل خواهد آمد، سپس از علاقمندان ثبت نام شده دعوت خواهد شد تا در یک رویداد سه روزه، ایده های خود را اجرا نمایند. در نهایت نیز بر اساس نظر هیئت داوران طرح های برتر انتخاب و مورد حمایت مادی و معنوی قرار خواهند گرفت.

بسته های حمایتی پیشنهاد شده برای طرح های برتر در هر حوزه شامل تخصیص اعتبار اجرایی از 250 میلیون ريال تا 1 میلیارد ريال، معرفی به مراکز رشد و پارک های علم و فناوری جهت استقرار، معرفی محصول به سازمان ها، کارخانجات و صنایع مرتبط، معرفی به جشنواره های مرتبط، ارائه گواهینامه های مرتبط زیست محیطی می باشند.

کلیه ایده هایی که در راستای حفاظت از محیط زیست و یا کاهش مخاطرات زیست محیطی طرح شده و قابلیت اجرا در کوتاه مدت را داشته باشند، می توانند به این استارت آپ ویکند معرفی شوند. ضمنا شرکت در این استارت آپ ویکند برای کلیه متخصصان آزاد است.

بر اساس پیشنهادات مطرح شده و جلسات مشترک، در صورت توافق نهایی در اجرای این استارت آپ ویکند وزارت نفت، وزارت صنعت معدن تجارت، وزارت نیرو، معاونت علم و فناوری ریاست جمهوری، وزارت آموزش و پرورش، وزارت علوم تحقیقات و فناوری نیز با سازمان حفاظت محیط زیست همکاری خواهند داشت و هر دستگاه حداقل از 3 طرح برتر در حوزه تخصصی خود حمایت خواهد کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به سایت GreenStart.ir مراجعه نموده و یا با شماره تلفن های 42781478 و 476268 تماس حاصل فرمایید.
درباره استارت آپ ویکند استارتاپ ویکند یک رویداد آموزشی-تجربی (Experiential Education) در سراسر دنیاست که در ۳ روز متوالی (در انتهای هفته) برگزار می گردد. در این برنامه شرکت کنندگان پر انگیزه ای شامل مدیران، ایده پردازان، تکنسین ها، برنامه نویسان، عاشقان استارتاپ، بازاریاب ها و طراحان گرافیک گرد هم می آیند تا طی ۵۴ ساعت ایده هایشان را مطرح کنند، گروه تشکیل بدهند و هر گروه ایده ای را اجرا کند. روز اول، چهارشنبه عصر: استارتاپ ویکند یک رویداد ۳ روزه هست که در آن کارآفرینان جوان دور هم جمع میشوند، از همدیگر یاد میگیرند و سعی میکنند که ایده هایشان را به واقعیت به مرحله اجرا برسانند. روز دوم، پنجشنبه: شرکت کنندگان به تیم های ۷ یا ۸ نفره تقسیم شده و هر گروه سعی میکند ایده ای را پخته تر و به مرحله اجرا برساند. روز سوم، جمعه: تیم ها در کمال خستگی سعی در اتمام کارهای لازم برای ارائه به هیئت داوران را دارند. چه کسایی تونستند اینجا یک نفر جدید را پیدا کنند که شاید شریک آینده کاری شون باشه؟ بعد از ارائه ها و سوال و جواب داوران، تیم ها اول دوم و سوم انتخاب میشوند و جوایزی برای ادامه کار کسب و کار خود دریافت میکنند. این برنامه جهانی تا بحال بیش از یک هزار بار در بیش از ۴۸۰ شهر دنیا برگزار گردیده و شبکه پهناوری از مشتاقان کارآفرینی را پدید آورده است. در استارتاپ ویکند ایده های زیادی مطرح می شوند اما آنچه در این برنامه اهمیت فراوان دارد فقط سه چیز است. اجرا، اجرا و فقط اجرا! این برنامه از ساعت ۶ بعدازظهر روز چهارشنبه آغاز و تا ساعت ۹ شب روز جمعه ادامه دارد. در این برنامه شرکت کنندگان (کمتر ۱۰۰ نفر در ۱۰ تیم) همگی در یک فضای مشترک قرار می گیرند و با کمک مربیان خبره که از میان کارآفرینان موفق انتخاب می گردند ایده ها را به کسب و کار تبدیل می نمایند. در پایان برنامه تیم ها پروژه های خود را به هیئتی از داوران که از میان جامعه سرمایه گذار و اساتید دانشگاهی و کارآفرینان هستند، ارائه می نمایند. این رویداد در سطح جهانی توسط برندهای معتبری همچون گوگل، مایکروسافت، آمازون و ... حمایت تجاری می گردد. برای مشاهده سایت جهانی رویداد به این صفحه بروید.
startup