• 28
  • 0

عنوان: مدیریت پسماند؛اولویت سازمان محیط زیست درنوروز یکشنبه 1 بهمن 1396

ارسال کننده: داریوش خاکسار
مدیریت پسماند؛اولویت سازمان محیط زیست در نوروز

معاون آموزش و پژوهش سازمان حفاظت محیط زیست گفت:اولویت آموزشی این سازمان در ایام نوروز مدیریت پسماند با اولویت نواحی شمالی کشور است.
کاوه مدنیافزود:اعتقاد داریم اگر قرار است کاری در ایام نوروز انجام شود باید زودتر آغاز شود یعنی نمی توانیم مثلا شب عید از مردم بخواهیم کاری را انجام بدهند یا ندهند.

فرهنگ سازی در زمینه کاهش تولید پسماند در کشور در تمام طول سال به ویژه در ایام نوروز الزامی است از این رو معاونت آموزش و پژوهش سازمان حفاظت محیط زیست اولویت خود در ایام نوروز را مدیریت پسماند قرار داده است.

وی افزود:براین اساس در یک بازه زمانی از یکم دی ماه تا 13 فروردین ماه مدیریت پسماند را به عنوان اولویت موضوعی انتخاب کردیم و سعی می کنیم یک سری فعالیت های خود را به طور ویژه و خاص به سمت پسماند معطوف کنیم تا با این کار ضریب حساسیت در جامعه نسبت به این معضل افزایش یابد.

روزانه 3 هزار تن زباله در سه استان شمالی کشور تولید می شود که به گفته کارشناسان در ایام نوروز این میزان به بیشتر از سه برابر افزایش می یابد، بحران زباله در استان های گیلان، مازندران و گلستان موجب شد تا بسیاری از جنگل ها رو به نابودی روند زیرا مدیریت این حجم زباله کار دشواری است.

از سوی دیگر حجم زیادی شیرابه از این زباله ها وارد رودخانه ها و از آنجا وارد زمین های کشاورزی و در نهایت محصولات می شود که زندگی و سلامت تمام ایرانیانی را که از این محصولات استفاده می کنند تحت تاثیر قرار می دهد.

معاون آموزش و پژوهش سازمان حفاظت محیط زیست تاکید کرد: در تلاش هستیم با برنامه ریزی یک سری از کارها نه تنها حساسیت مردم را برانگیزیم بلکه مسوولان نیز متوجه این معضل اساسی شوند.

مدنی تاکید کرد: اعتقاد داریم اگر بتوانیم این کارها را به خوبی انجام دهیم و خودمان هم لیدر باشیم، به خوبی رهبری کنیم و یک سری کارها را به درستی انجام دهیم می توانیم انتظار داشته باشیم که مردم هم به این جریان بپیوندند و کمک کنند تا نوروز و ایران ما پاک تر باشد.

منبع: ایرنا
  • شما می توانید بحث را در رابطه با این مطلب، همراه با ارائه پاسخ، پیشنهاد، انتقاد و یا تکمیل آن ادامه دهید.
انتخاب دسترسی:فرد

  • نظرات
نام و نام خانوادگی:
نظرشما:ارسال