• 0
  • 1

عنوان: چوب حراج شکسته باد.... چهارشنبه 16 اسفند 1396

ارسال کننده: محمود رستمی تبار
نمایندگان مجلس شورای اسلامی چرا با نگاه بودجه ای به محیط زیست می نگرند؟  اشکال از آنهاست یا انتخاب ما....

😳فروش چند هزار مترمربع از منابع طبیعی حاشیه آزاد راه تهران- شمال برای تامین بودجه

😳فروش منابع طبیعی تصرف شده برای تامین حقوق بازنشستگان .......

😳تصویب لایحه الحاق ایران به کنوانسیون بین‌المللی حمایت از ارقام جدید گیاهی(upov) ) در کمیسیون کشاورزی ( بخوانید موفقیت طرفداران تراریخته و از دست دادن استقلال کشاورزی و تهدید امنیت غذایی و حذف گونه های بومی .....)

مگر تاریخ نخوانده اید که اشغال گران با ایجاد قحط سالی تصنعی از طریق غارت غلات کشور چند میلیون نفر را به کام مرگ فرستادند. من طرفدار حاکمیت یکپارچه اصولی بر محیط زیست جهان هستم ولی باور کنید این همان حکومت صالحان مد نظر نیست که بر جهان حکم می راند بلکه نظام سرمایه دار سلطه جو است. مبادا مقهور اصطلاحات زیبا و منافع شیک پوشان گردیم. مبادا شاه مری تامین تغذیه ملت همچون اینترنت از کاخ های سفید بگذرد. آن وقت هزینه فیبر نوری چقدر خواهد بود؟

آیا در عصر کنونی محیط زیست بخش غیرقابل منفکی از سیاست شده است؟ بدون سیاست  دین محور چگونه شمع خود را در برابر طوفان ناملایمات جهانی روش نگهداریم...... مگر نه آنکه مسلمان نباید دوبار از یک سوراخ گزیده شود..... هنوز برجام مزه تلخ  بی ارزش شدن پول ملی را در خیابان فردوسی و چها راه استانبول و خیابان منوچهری شیرین نساخته است. نکند همه ما به دیابت مبتلا هستیم که از شهد و شیرینی متنفریم.

مباد سلطه طلبان از راه کاغذ باز گردند!بنظر شما یک درخت چقدر ارزش دارد؟ یک فرد گیرافتاده در کویر برای یک لیتر آب  و یا یک بیمار ریوی برای داشت یک ریه سالم چقدر هزینه خواهد کرد؟

 😡هرچند قبلا در پرداخت ارزش درختان ( آنهم مثمر) مناطق تحت تصرف سد سازان دریافتیم .... هیچ!!!!!!

🌲حداقل به اندازه یک درخت کریسمس برای ثروت ملی خود ارزش قائل شوید. آیا می دانید هر درخت کریسمس تزئین شده در 2016 به اندازه یک بشکه نفت فروخته شد.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی چرا با نگاه بودجه ای به محیط زیست می نگرید. کمی نگاه ارزشی (نه نگاه مادی) هم ارزشمند است. اشکال از آنهاست یا انتخاب ما....

متاسفانه اشکال در محو شدن ما در حوادث سیاسی روز و غفلت از سایر ابعاد زندگی است. محیط زیست زیربنای حیات برای رستگاری انسان است.

محمود رستمی تبار روز درختکاری 96
  • شما می توانید بحث را در رابطه با این مطلب، همراه با ارائه پاسخ، پیشنهاد، انتقاد و یا تکمیل آن ادامه دهید.
انتخاب دسترسی:فرد

  • نظرات
نام و نام خانوادگی:
نظرشما:ارسال